• Odborné Učilište - Szaktanintézet

• V roku 2004 bolo založené Odborné učilište internátne s vyučovacím jazykom maďarským s jediným odborom - krajčírstvo. Tým sme umožnili žiakom, ktoré úspešne ukončili 9. ročník, alebo povinnú školskú dochádzku, študovať ďalej a získať profesiu v materinskom jazyku. V roku 2005 spojili Špeciálnu základnú školu internátnu s VJM a Odborné učilište internátne. Názov novej školy je Spojená škola Okoč.                                        V odbornom učilišti je možné študovať v nasledovných učebných odboroch:
          1. Stavebná výroba – maliarske a natieračské práce
          2. Cukrárska výroba
          3. Krajčírstvo - odevná konfekcia a bielizeň
          Odborné učilište internátne zabezpečí výber profesií nielen pre dievčatá ale aj pre chlapcov, možnosť študovať ďalej, získať profesiu potrebnú pri uplatňovaní sa v ďalšom živote. V súčasnej dobe OUI má 6 tried a v odbornom výcviku 8 pracovných skupín.
          Súčasťou OUI je aj školský internát. Školský internát poskytuje celotýždennú výchovno-vzdelávaciu a záujmovú činnosť pre žiakov.