• Špeciálna základá škola internátna - Bentlakásos Speciális Alapiskola

• Špeciálna základná škola internátna  sa nachádza v Okoči, okres Dunajská Streda. Má právnu subjektivitu a je riadená Trnavským samosprávnym krajom.
          Žiaci zo ŠZŠI sa aktívne zúčastňujú rôznych záujmových súťaží, ako napr. športových, výtvarných, zdravotných. Často sa zúčastňujú na rôznych kultúrnych podujatí, pravidelne navštevujú divadelné predstavenia v Komárne a Národné divadlo v Bratislave. Škola má dobrý vzťah aj s okolitými školami, ako ŠZŠ v Tomášikove, Rado Tibor Alapiskola v Győri, ZŠ s VJM v Okoči a obyvateľmi Domovu sociálnych služieb v Okoči. Tieto inštitúcie sa často zúčastňujú na mnohých spoločných programov ako športový deň, Deň Zeme, atď., ktorú organizuje naša škola. Na škole spôsobia 2-2 družstvá dobrovoľných hasičov a mladých záchranárov. Tým pomáhame integráciu MP mládeže medzi intaktných.