• ÉRTESÍTÉS!!!

• Tisztelt Szülők, kedves Diákok!

Értesítjük Önöket, hogy az Oktatásügyi Minisztérium közleménye alapján 2021. január 11-től január 15-ig a tanítás távoktatás formájában folytatódik tovább iskolánk minden évfolyamában, tehát az alapiskolában és a szaktanintézetben is.

Az osztályfőnökök felveszik az osztályukkal, Önökkel a kapcsolatot, hogy megtaláljuk mindenki számára a megfelelő módját a távoktatásnak.

A változásokról folyamatosan informáljuk Önöket, kérjük kísérjék figyelemmel iskolánk FB ill. weboldalát.

Mindenkinek jó egészséget, türelmet, kitartást kívánunk!

Mgr. Hrubá Ildikó, igazgatónő

• Karácsonyi köszöntő

• „Az egyedüli dolog, amiért érdemes ezen a földön élni, az az, hogy az ember tudjon szeretetet adni és elfogadni is. Csak ez teheti boldoggá az embert.”

Milyen egyszerűen hangzik, és mégis olyan nehéz megvalósítani! Hiszen sokan azt gondoljuk, a szeretet természetes, de valahogy a mindennapjainkban ez mégsem jelenik meg.

Kitölti életünket a munkahely, a kollégák, az aggódás, a gondok, problémák: életünkbe észrevétlenül belopóznak a „szürke hétköznapok”.

A karácsony azonban egymáshoz vezet bennünket, nem csak egy ünnep, hanem egy érzés. Szépségét nem az ajándékok nagyságával kell mérnünk, hanem egy olyan ajándékkal, amiből mindenki részesülhet, amit mindenki adhat, ez pedig a szeretet. A karácsonyt megelőző hetekben a várakozást, a nyugodt készülődést kellene előtérbe helyeznünk. A karácsony nemcsak a keresztény emberek számára fontos ünnep, hanem a világon mindenhol örömnap. Eredeti üzenete valamiért az évek során kicsit elveszett, a szeretet időnként elhalványulni látszik. Fényét azzal tudjuk erősíteni, ha a karácsonyfa alá az ajándékokkal együtt elhelyezzük szívünk szétáradó szeretetét is.

Ezt az ünnepet az emlékezés, az együttlét élménye, a boldogság érzése különbözteti meg a hétköznapoktól. Egymásra mosolygunk, mert együtt lehetünk. Meggyújtjuk a gyertyákat, és emlékezünk azokra is, akik már nincsenek velünk. Őrizzünk meg ebből az ünnepi pillanatból morzsákat az eljövendő év hétköznapjaira azért, hogy azokból is kicsit ünnepit, kicsit méltóság teljeset, a hétköznapitól eltérőt varázsoljunk.

Mit is kívánhatnánk magunknak a következő évre? Természetesen mindenkinek egészséget, boldogságot, békességet, anyagi biztonságot és szerencsét. Végezetül egyik kedvenc idézetemmel kívánok mindenkinek békés, boldog karácsonyi ünnepeket:

„Higgy a szívedben és saját jóságodban, mert ha így teszel, mások is ezekben fognak hinni.

Higgy a csodában, mert teli van vele az élet. De ami a egfontosabb, hogy higgy önmagadban, mert odabenn a lelkedben rejtőzik a csoda, a remény, a szeretet és a holnap álmai.”

Mgr. Hrubá Ildikó, igazgatónő

• Advent 4

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Advent 4.

Sz.Pál - Kutas Orsolya:

Advent gyertyái

"Negyedik láng maga a SZERETET,

mely fenséges lilává festi az eget,

és arról mesél, ki el nem hagyott,

ki teérted, mindent feláldozott.

Advent negyedik gyertyájának lángja,

a szeretetet hozza a világba."

• Advent 3

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Advent 3.

Advent – harmadik gyertya

Advent, harmadik vasárnap

örömgyertyát gyújtunk,

rózsaszínre vált a lelkünk,

nem nyomaszt a múltunk.

Közeledik a Karácsony,

öröm gyúl lelkünkben,

a szeretet és a hála

vendég életünkben.

Az Adventi várakozást

még az is fokozza,

hogy minden nap,

a Karácsonyt,

még közelebb hozza.

A szeretet ünnepére

készül minden lélek.

Három gyertya lángja fénylik,

s hálatelt az ének.

/Aranyosi Ervin/

• Advent 2

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Advent 2.

Adventi fények

Hét nap múlva párban lobog,

kis fáklyaként világít,

s erőre kap lelkekben

az égiektől táplált HIT.

• Advent 1

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Advent 1.

Adventi fények

Advent első vasárnapján